Final Results
Place Name Club(s) Region Country
1 Lee, Philip IRE    GBR 
2 MacFadyen, Duncan SCO    GBR 
3T McKay, Mike SCO    GBR 
3T Urquhart, Alastair SCO    GBR 
5 Salter, Duncan IRE    GBR 
6 Wynn, Tim COR    GBR 
7 McEwan, Mike SCO    GBR 
8 Milne, Kevin SCO    GBR 
9 Law, Gareth WALS    GBR 
10 Rennie, Stephen SCO    GBR 
11 Robertson, Mark WALS    GBR 
12 Curling, Simon WALS    GBR 
13 Irisarri, Lucas Cabeza GAL    GBR 


Round #1 - Poule - Round Seeding
Seed Name Club(s) Region Country Status
1 Rennie, Stephen SCO    GBR 
2 Irisarri, Lucas Cabeza GAL    GBR 
3 Law, Gareth WALS    GBR 
4 Urquhart, Alastair SCO    GBR 
5 Salter, Duncan IRE    GBR 
6 Wynn, Tim COR    GBR 
7 Lee, Philip IRE    GBR 
8 Robertson, Mark WALS    GBR 
9 MacFadyen, Duncan SCO    GBR 
10 Milne, Kevin SCO    GBR 
11 McKay, Mike SCO    GBR 
12 Curling, Simon WALS    GBR 
13 McEwan, Mike SCO    GBR 

Round #1 - Poule - Scores
Poule #1
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M TS TR Ind
McEwan, Mike
SCO / GBR
1 V5 D2 V5 V5 D2 D2 3 0.50 21 22 -1
Rennie, Stephen
SCO / GBR
2 D3 D1 V5 D4 D2 D1 1 0.17 16 26 -10
MacFadyen, Duncan
SCO / GBR
3 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 12 +18
Robertson, Mark
WALS / GBR
4 D3 D2 D2 V5 D2 D3 1 0.17 17 28 -11
Curling, Simon
WALS / GBR
5 D2 V4 D1 D3 D2 D2 1 0.17 14 29 -15
Urquhart, Alastair
SCO / GBR
6 V5 V5 D2 V5 V5 V5 5 0.83 27 15 +12
Salter, Duncan
IRE / GBR
7 V4 V5 D4 V5 V5 D2 4 0.67 25 18 +7

Poule #2
# 1 2 3 4 5 6 V V/M TS TR Ind
McKay, Mike
SCO / GBR
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 1.00 25 6 +19
Law, Gareth
WALS / GBR
2 D3 V5 V5 D0 D3 2 0.40 16 19 -3
Milne, Kevin
SCO / GBR
3 D1 D4 V5 D1 V5 2 0.40 16 20 -4
Irisarri, Lucas Cabeza
GAL / GBR
4 D0 D0 D1 D0 D1 0 0.00 2 25 -23
Lee, Philip
IRE / GBR
5 D2 V5 V5 V5 D3 3 0.60 20 11 +9
Wynn, Tim
COR / GBR
6 D0 V5 D4 V5 V5 3 0.60 19 17 +2



Round #2 - DE - Round Seeding
Seed Name Club(s) Region Country V V/M TS TR Ind Status
1 McKay, Mike SCO    GBR  1.00  25  +19  Advanced
2 MacFadyen, Duncan SCO    GBR  1.00  30  12  +18  Advanced
3 Urquhart, Alastair SCO    GBR  0.83  27  15  +12  Advanced
4 Salter, Duncan IRE    GBR  0.67  25  18  +7  Advanced
5 Lee, Philip IRE    GBR  0.60  20  11  +9  Advanced
6 Wynn, Tim COR    GBR  0.60  19  17  +2  Advanced
7 McEwan, Mike SCO    GBR  0.50  21  22  -1  Advanced
8 Law, Gareth WALS    GBR  0.40  16  19  -3  Advanced
9 Milne, Kevin SCO    GBR  0.40  16  20  -4  Advanced
10 Rennie, Stephen SCO    GBR  0.17  16  26  -10  Advanced
11 Robertson, Mark WALS    GBR  0.17  17  28  -11  Advanced
12 Curling, Simon WALS    GBR  0.17  14  29  -15  Advanced
13 Irisarri, Lucas Cabeza GAL    GBR  0.00  25  -23  Advanced

Round #2 - DE - Scores
Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
         
(1) McKay, Mike 
SCO / GBR  (1) McKay, Mike 
(16) -BYE-   
    (1) McKay, Mike 
(9) Milne, Kevin    10 - 2 
SCO / GBR  (9) Milne, Kevin   
(8) Law, Gareth  10 - 3   
WALS / GBR    (5) Lee, Philip 
(5) Lee, Philip    10 - 8 
IRE / GBR  (5) Lee, Philip     
(12) Curling, Simon  10 - 2     
WALS / GBR    (5) Lee, Philip   
(13) Irisarri, Lucas Cabeza    10 - 3   
GAL / GBR  (4) Salter, Duncan   
(4) Salter, Duncan  10 - 6   
IRE / GBR    (5) Lee, Philip 
(3) Urquhart, Alastair    10 - 3 
SCO / GBR  (3) Urquhart, Alastair     
(14) -BYE-       
    (3) Urquhart, Alastair     
(11) Robertson, Mark    10 - 7     
WALS / GBR  (6) Wynn, Tim       
(6) Wynn, Tim  10 - 4       
COR / GBR    (2) MacFadyen, Duncan   
(7) McEwan, Mike    10 - 9   
SCO / GBR  (7) McEwan, Mike     
(10) Rennie, Stephen  10 - 4     
SCO / GBR    (2) MacFadyen, Duncan   
(15) -BYE-    10 - 5   
  (2) MacFadyen, Duncan   
(2) MacFadyen, Duncan     
SCO / GBR